Ha egy adott szituációnak több szereplője is van, akkor ahány résztvevő, annyi nézőpont, hiszen egyéni, feltételekhez kötött lélekként, mindenki a saját helyzetéből szemléli az eseményeket. Természetesen létezik egy mindenek fölött álló nézőpont, Krisnáé, amit Sríla Vjászadéva kegyesen feltár előttünk a Srímad-Bhágavatamban, hogy megismerve, megértve az Istenség Legfelsőbb Személyisége látásmódját, ami nem más, mint az abszolút igazság, képessé váljuk arra, hogy a saját nézeteinket is ennek megfelelően formáljuk. Minél tisztább a tudatunk, annál inkább a valóság szerint érzékeljük életünk eseményeit és vagyunk képesek arra, hogy a valóság talaján cselekedjünk a legjobb eredmény érdekében.
Pariksit Mahárádzsa és Samika Risi találkozása a Kali-yuga kezdetének egyik gyújtópontja. Kettőjük kapcsolata legkevésbé sem volt zökkenőmentes, de mindketten példát állítanak viselkedésükkel, egy igazán embert, bölcset próbáló helyzetben.
Pariksit Mahárádzsa megmutatja, hogyan gondolkodik egy fejlett személy, amikor hibát követ el, valamint azt is bizonyítja, hogy a megbocsátás tudományában is élen jár. Samika Risi a saját helyzetéből arra tanít bennünket, hogyan kell felülemelkedni a bennünket ért sérelmeken.
Az elmúlt két előadás alkalmával egyrészt arról beszéltünk, hogy ha véletlenül abba a helyzetbe kerülünk, hogy megsértünk másokat, akkor mivel tudjuk javítani hibánkat, mi az a mentalitás, hozzáállás, ami egy bölcsnek a sajátja. Másfelől arról is szó volt, hogy ha bennünket bántanak meg, akkor mi a helyes hozzáállás, gondolkodásmód, ami a legjobb eredményt adja. A sértő és a sértett nézőpontját, helyes hozzáállását elemeztük.
A holnapi előadáson Krisna abszolút nézőpontját fogjuk megismerni, hogy Ő hogyan gondolkodik, amikor valaki sértést követ el, vagy sértés áldozatává válik. Ennek a nézőpontnak az ismerete által hasonló helyzetekben saját gondolkodásunkat, hozzáállásunkat is csiszolhatjuk egy teljesebb, lelkibb élet érdekében.
Az előadássorozat eddigi részeit online itt megtekinthetitek: